Motoryzacja Porady

Felgi aluminiowe, które natychmiast przyciągają uwagę. Co kupić do swojego auta?

Chcesz założyć nowe felgi samochodowe? Postaw na te aluminiowe. Nie tylko mają efektowny wygląd, ale również zapewniają pełen wachlarz dodatkowych zalet. Sprawdź z nami, jakie alufelgi warto wybrać, by cieszyć się niebanalnym designem swojego auta.


Dlaczego warto kupić aluminiowe felgi samochodowe?


Do produkcji felg samochodowych stosuje się dwa główne materiały – to stal oraz aluminium, czyli stop metali lekkich. Chociaż to felgi stalowe można kupić w niższych cenach, to właśnie alufelgi cieszą się teraz dużym zainteresowaniem ze strony kierowców.

Wśród głównych zalet felg aluminiowych znajdują się:
– sportowy wygląd – uzyskany dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii produkcyjnych
– mniejszy ciężar w stosunku do felg stalowych – przekłada się na wolniejszą eksploatację zawieszenia pojazdu
– lepsze chłodzenie hamulców – obręcze aluminiowe wspierają efektywny przepływ powietrza przy tarczach i bębnach hamulcowych, by hamulce działały skuteczniej i zużywały się wolniej


Wieloramienne felgi aluminiowe – ponadczasowy wybór


Producenci oferują felgi aluminiowe w wielu różnych wzorach do wyboru. Największym powodzeniem wśród kierowców cieszą się felgi o wieloramiennym kształcie, które mają klasyczny wygląd przywodzący na myśl obręcze w topowych autach sportowych.

Doskonałym przykładem są aluminiowe felgi Concaver CVR4 o wieloramiennej konstrukcji oraz kilku profilach concaver (wklęsłości) do wyboru. Doskonale nadają się jako dodatek do aut wielu marek, a dzięki czterem różnym kolorom można łatwo dopasować je do wyglądu pojazdu. Felgi Concaver CVR4 zostały wykonane technologia Hybrid Forged, która nadaje im wyjątkową wytrzymałość przy jednoczesnym zachowaniu ażurowej lekkości.

Inna propozycja to felgi JR Wheels JR38 wyróżniające się stylowym wyglądem o profilu gwiazdy, który przypadnie do gustu wielu fanom motoryzacji. To felgi o niskim ciężarze, które wyróżniają się wieloletnią trwałością. Producent, firma Japan Racing, także oferuje je kilku wariantach kolorystycznych, w tym także w popularnym teraz kolorze matowej czerni.

Similar Posts