Garaż

Posadzka epoksydowa dobra w garażu

Posadzkę syntetyczną z żywicy epoksydowej można zastosować posiadając jedynie podstawowe informacje w sprawie. Można ją wykonać w ekspresowym wręcz tempie. Narzędzia do aplikacji ją ogólnodostępne i można je nabyć w większości składów budowlanych.

Często miejscem, w którym użytkuje się posadzki z epoksydów, są piwnice domów. Dziś wspomnimy o tym, jak wygodna jest posadzka epoksydowa w garażu.
Betonową podłogę o dowolnej powierzchni zabezpieczy warstwa syntetycznej żywicy przed pyleniem i zabrudzeniami, które w niezwykle prosty sposób można usunąć. Koszt posadzki w średniej wielkości garażu nie powinien przekroczyć 1000 zł. Producenci podają jakie zapotrzebowanie masy preparatu wymagają posadzki epoksydowe Cena zaś za tak wygodne rozwiązanie wydaje się niewielka. I taką też jest.
Czas, w jakim można użytkować garaż nie przekracza zwykle 12 godzin.

Cienkowarstwowa podłoga epoksydowa jest praktycznym rozwiązaniem w wielu miejscach w domu. Nie tylko garaż, ale i pozostałe miejsca piwnicy można wyposażyć w nowinki branży budowlanej takie jak posadzka epoksydowa Opinie użytkowników są niezmiennie pozytywne, co można sprawdzić, wertując fora budowlane lub zasięgając opinii znajomych, którzy w swoich domach od lat doświadczają dobrodziejstwa zastosowanej na podłodze żywicy.
Posadzka z żywicy jest niesłychanie trwała i odporna na wpływ środków chemiczne, co ma duże znaczenie w pomieszczeniach gospodarczych narażonych również na tłuszcze pochodne ropy naftowej. Żywica epoksydowa jest bardziej wytrzymała na udar niż tradycyjna posadzka z gresu. Nawet jeśli zostanie uszkodzona mechanicznie, łatwo naprawić uszkodzenie za pomocą prostych narzędzi i preparatów. Ubytek uzupełnia się świerzą masą betonową i starannie wygładza szczególnie miejsce obrzeży powstałej wyrwy. Po wyschnięciu wystarczy nanieść pędzlem żywicę wcześniej zastosowana na podłogę.
Nawierzchnia podłogi nie wymaga lakierowania dla osiągnięcia lustrzanej powierzchni.

Najważniejsze jednak jest to, że można wszystkie prace wykonać samodzielnie.

Jeden komentarz w “Posadzka epoksydowa dobra w garażu
  1. Czytając od jakiegoś czasu o posadzkach, dochodzę do wniosku, że posadzka epoksydowa jest najtrwalszym rozwiązaniem do garażu.

Comments are closed.