Transport

Najpiękniejsze trasy drogowe

Czasami jeździmy samochodem, żeby gdzieś pojechać, a czasami jeździmy dla zwykłej przyjemności jazdy. Wybierając drugą opcję, zawsze staramy się szukać dróg, które wprawiają nas w dobry nastrój, ze względu na ich kształty lub po prostu ze względu na otaczający je krajobraz. Chcesz wiedzieć, jakie są najbardziej spektakularne drogi, po których można jeździć?

Autostrada Atlantycka, Norwegia

Nie dość, że droga ta otoczona jest unikalnym w skali świata naturalnym krajobrazem, to jeszcze jej kształt naprawdę zapiera dech w piersiach. Jeśli lubisz jazdę przyprawiającą o zawroty głowy, to jest to droga, której szukałeś, aby podnieść adrenalinę i poczuć się jak król sportów motorowych.

Wąwóz Dades, Maroko

Jeśli nie boisz się zakrętów, będziesz miał niezły ubaw jadąc tą drogą przez wyrzeźbione formacje skalne, które naśladują Wielki Kanion. W rzeczywistości kanion jest jednym z widoków, które można zobaczyć z góry tej drogi, z rzeką biegnącą przez niego.

Romantische Strasse, Niemcy

Znana jako Droga Romantyczna, biegnie z Würzburga do Bawarii. Sceneria jest bajkowa, stąd nazwa tej trasy, na której zobaczysz urocze wioski, zabytkowe katedry, zamki i oczywiście wspaniałą przyrodę, która charakteryzuje ten kraj.

Australia’s Great Ocean Road

Ma 243 kilometry długości i biegnie wzdłuż wybrzeża pełnego klifów o wyjątkowych i niepowtarzalnych krajobrazach. Dżungle, parki, wioski rybackie i naturalne erozje to tylko niektóre z piękności, które można podziwiać na tej drodze.

Droga do Rondy

W Hiszpanii, a konkretnie w prowincji Malaga, znajdziecie jedną z najbardziej spektakularnych dróg w Hiszpanii Droga ta łączy miasto San Pedro de Alcántara z Rondą. Ponad 40 kilometrów zakrętów pod górę, które dają coraz piękniejsze widoki. Im wyżej się wspinasz, tym piękniejsze widoki.

Laredo w Kantabrii

Jazda tą drogą to rozkosz dla każdego, kto kocha jazdę samochodem, bo każdy krajobraz jest lepszy od poprzedniego. Nie mówiąc już o tym, żeszerokie pasy ruchu pozwalają czuć się bezpiecznie i swobodnie.

Transfagarasan, Rumunia

Rumunia, oprócz tego, że jest mroczną krainą Drakuli, jest miejscem, gdzie wyróżnia się przyroda i bujne lasy. Droga ta ma 90 kilometrów długości, gdyż przebiega przez słynne karpackie wzgórza. Jeśli jednak chcesz odbyć niesamowitą przejażdżkę tą drogą, będziesz musiał poczekać na dobrą pogodę, ponieważ od października do czerwca jest ona zamknięta ze względu na wysoki poziom śniegu.

Planujesz przejazd jedną z tych tras? Z portalem http://www.ktoredy.pl zorganizujesz wyjazd do różnych krajów. Sprawdź cenne informacje.