Porady

Ile pieniędzy wydać na samochód używany?

Widząc ceny najzwyklejszych produktów pierwszej potrzeby, które wszyscy muszą kupować, nieraz łapiemy się za głowę i zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak tu normalnie funkcjonować w świecie, w którym wszystko drożeje, podczas gdy pensje pozostają niezmienne. To, co na pewno warto zrobić, to nauczyć się oszczędzać. Powinniśmy polować na różnego rodzaju okazje i… przekonać się do wybierania rzeczy pochodzących z tzw. drugiej ręki. Nawet samochody używane dają nam szansę na pewną oszczędność.

Zakup samochodu używanego a podejście do finansów

Oczywiście najkorzystniej pod względem finansowym byłoby wtedy, gdybyśmy tego auta w ogóle nie kupowali i dalej jeździli swoim starym, jednakże jeśli nasz dotychczasowy pojazd ma naprawdę fatalny stan techniczny i zaczynamy wkładać spore pieniądze w podtrzymywanie go przy życiu, rzeczywiście powinniśmy go zmienić, również i po to, by nie narażać siebie samych na niebezpieczeństwa wynikające z jazdy kiepsko działającym, starym lub wręcz popsutym autem.

Istnieje kilka sposobów na zakup nieco droższego używanego samochodu. Pamiętajmy jednak, że samochód dla osoby, która dopiero zdała prawo jazdy, a kierowcy doświadczonego, raczej powinien być inny. Oczywiście nie musimy od razu zakładać, że na taki pojazd przeznaczymy koło stu tysięcy złotych, ale raczej nie powinniśmy też szukać pojazdów w przedziale cenowym od tysiąca do dziesięciu tysięcy złotych, albowiem za tego typu sumy nie da się pozyskać niczego w miarę wartościowego. Wydatek rzędu parunastu, a najlepiej przynajmniej tych dwudziestu paru tysięcy złotych jest czymś niezbędnym, gdy marzymy o sprawnym, dobrze wyglądającym i bezpiecznym pojeździe samochodowym. Spróbujmy więc sobie założyć, że będziemy przeglądać takie używane samochody, które będą kosztować np. od dwudziestu do dwudziestu dziewięciu tysięcy złotych. W tym przedziale możemy znaleźć naprawdę sporo fajnych aut, które powinny posłużyć nam dość dobrze jeszcze przez kolejne lata. Zawsze pozostaje nam też wzięcie kredytu samochodowego. Pożyczone dzięki niemu pieniądze można bowiem przeznaczyć zarówno na auta nowe, jak i te pochodzące z drugiej ręki.

Similar Posts