Majsterkowanie

Czym wyczyścić brudne ręce?

Czyściwo jest to materiał higieniczne używany w wielu miejscach, gdzie wykonuje się pracę w kontakcie z materiałami silnie budującymi. Czyściwo pozyskuje się z materiałów oddanych do recyklingu. Po wstępnym po sortowaniu i wydzieleniu frakcji materiałowych włókna zostają rozdrobnione i zmieszane najbardziej cenne jest czyściwo bawełniane a w szczególności czyściwo bawełniane białe 10 kg Tak właśnie zapakowane trafia do handlu.


Oczywiście, jak już wspomniano, do produkcji czyściwa używa się materiałów pochodzących z recyklingu. I dlatego czyściwo uważane jest za materiał ekologiczny. Materiały są wstępnie sortowane i rozdzielane na frakcje według składu. Na materiał tzw. czystościowy najlepiej nadaje się odpad bawełniany niezależnie od kolorystyki. Czyściwo bawełniane kolorowe jest tak samo poszukiwane, jak jego biały odpowiednik. Niezwykle cennym asortymentem jest też warsztatowe czyściwo frotté. Do utrzymania porządku w warsztacie samochodowym lub innym na przykład ślusarskim najlepiej nadaje się czyściwo z mieszanki włókien. Jest to materiał często używany w zakładach przemysłowych i warsztatach służy do wycierania rąk zabrudzonych smarami farbami lub innymi substancjami silnie brudzącymi. W handlu spotykane jest czyściwo przemysłowe bawełniane. Wytwarza się je przeważnie z odpadów materiałów selekcjonowanych. Następnie pakuję się je w celu wysyłki do klientów. Czyściwo bawełniane białe 10 kilogramowe pakowane jest w zgrabne bele.


Wynalazkiem ostatnich czasów jest tak zwane czyściwo makulaturowe lub inaczej nazywane czyściwo papierowe. Jest odmianą czyściwa wykonanego z tkanin. W handlu spotyka się je jako wielowarstwowe ręczniki papierowe składające się z co najmniej dwóch warstw. Czyściwo papierowe występuje w kilku odmianach. Jako czyściwo makulaturowe, czyściwo celulozowe makulaturowe, lub czyściwo włóknikowe. W zależności od sytuacji i potrzeb wszystkie czyściwa mogą być używane na sucho lub mokro. Rozpuszczalnikiem może być woda lub rozpuszczalniki chemiczne albo środki czystości. Gdzie najczęściej wykorzystuje się czyściwa? Zwykle są to warsztaty mechaniczne i ślusarskie, gdzie wykonuje się pracę przy obróbce materiałów, które pozostawiają na dłoniach i odzieży silne zabrudzenia czyściwo wykorzystywane jest również przez służbę zdrowia Firmy sprzątające lub gastronomię.

Jeden komentarz w “Czym wyczyścić brudne ręce?
  1. Jeśli to możliwe, dobrze jest korzystać z rękawic, nie tylko chronią przed brudem, ale także przed okaleczeniem rąk.

Comments are closed.